УКРАИНСКИЙ СТРЕЛКОВЫЙ ФОРУМ • Просмотр темы - Фізичні навантаження на тренуванні з динамічної стрільби

Фізичні навантаження на тренуванні з динамічної стрільби

Модераторы: Влад Молдованов, Loup-garou

Фізичні навантаження на тренуванні з динамічної стрільби

Сообщение zbarik » 24 июл 2013, 16:21

На одне із останніх тренувань з динамічної стрільби з рушниці я прихопив наручний спортивний комп'ютер з датчиком сердцевого ритму Suunto Ambit (раніше я його використовував під час катання на гірських лижах).
Мета експерименту - зафіксувати фізичні навантаження під час стрілецького тренування.
Програма тренування була наступною:
Загальна тривалість 4,5 години.
Температура повітря 32 С.
10 хвилин фізична розминка з присіданнями,
30 хвилин - відпрацювання базових навичок у статиці (перший постріл, спліти, серії, дозарядки), суммарно до 50 набоїв,
30-40 хвилин - відпрацювання базових навичок у динаміці (різкий старт під таймер з дозаряджанням рушниці по ходу, постріл з місця і швидке перміщення по глибині на 5-7 метрів з дозаряджанням рушниці і декількома пострілами), суммарно 25 набоїв,
20 хвилин побудова вправи на 16 пострілів з переноскою заліза і т.д. і з частковою перебудовою під різні стрілецькі позиції,
решта часу - виконання трьох схожих вправ на 15-16 пострілів з трьома стрілецькими позиціями, переміщеннями на дистанцію від 1 до 7 метрів, двома середніми портами. Суммарно з десяток підходів.
І на останок дві швидкісних кульових вправи на 5 і 8 пострілів у статиці, загалом 5 підходів.

Ось такі результати по навантаженнях я отримав:
Пройдена за час тренування відстань - 3 км.
Середня швидкість пересування за час тренування - 0,7 км./год.
Максимальна швидкість пересування - 10,8 км./год.
Середня частота серцебиття - 127 уд./хв.
Максимальна частота серцебиття - 169 уд./хв.
Висока частота серцебиття від 140 до 169 уд./хв. по загальній тривалості - 1 год. 50 хв.
Енерговитрати - 1995 кКал.
Час відновлення - 32 години.
Є ще купа різних специфічних параметрів, але я навів лише основні.

Мої фізичні дані (для урахування індивідуального фактору):
Зріст 178 см.
Вага 99 кг.(тобто зайва)
Ступінь тренованості організму нижче середьої: досить легко пропливаю у відкритій воді 1-1,5 км., або проїжджаю на велосипеді у легкому темпі 30-40 км., чи 30-40 хвилин спокійно прохожу на усіляких Орбіттреках, але можу побігати нозями без перерви лише 15-20 хвилин. Кроссфіт-тренування з п'яти вправ на 15 повторів та на чотири підходи витримую лише протягом 15 хвилин.
Мої висновки за викладеними результатами:
динамічна стрільба фактично відкиває новий напрямок загальнофізичної підготовки - стрілецький фітнесс. :-)
Але динамічні навантаження на таких тренуваннях повинні обіймати не менше 2/3 тренування.
Тоді разом із ростом стрілецької форми буде покращуватися загальна фізична форма.

На фото нижче схема мого пересування по стрільбищу в той день)
Изображение
zbarik
Модератор

Клуб: КССК Практика
Оружие: Benelli SuperNova, Mossberg 590, СКС, Norinco-CQ

Re: Фізичні навантаження на тренуванні з динамічної стрільби

Сообщение Legatus » 24 июл 2013, 16:41

Есть над чем подумать, спасибо :)
Artem Mitrofanov
Alias: Mart
Μολὼν λαβέ

http://www.facebook.com/tomas.mitrofanov
Legatus
Модератор

Клуб: СТРЕЛКОВАЯ ЛИГА

Сообщение sdoctor » 24 июл 2013, 16:53

Я долго не мог понять, почему я активно начал худеть при холощении с перемещениями. Что там бегать - по квартире - то. Да и на стрельбище вроде тоже не марафон))))) Пока по пульсометру не замерил среднюю ЧСС . Получилось 130 ударов в минуту. Так вот - это тот самый режим, который рекомендован для кардиотренировок с эффектом похудения. В начале своих занятий (первые числа октября 2012 года) я весил 107 кг. Сейчас я вешу 87 кг. Никаких дополнительных мер я не предпринимал. Стараюсь просто после 7:30 - 8:00 вечера не есть, а только пить травяной чай.
Я тренировался почти всегда. Но делал это нерегулярно и придерживался куда больших физических нагрузок, при которых ЧСС часто зашкаливала за 180 - 200 ударов в минуту. А в это режиме во первых - не худеют, во - вторых - садят сердце))))
Вывод: пашу меньше, а худею больше!))))))) Ну как после этого не любить стрельбу? :-) :-) :-)
Последний раз редактировалось sdoctor 25 июл 2013, 16:35, всего редактировалось 1 раз.
Андрей Телычко
sdoctor

Клуб: Стрелковая Лига
Оружие: Да

Сообщение Пилигрим » 24 июл 2013, 23:22

sdoctor чем не тема для диссертации ??))
"Боязнь оружия есть признак отсталого сексуального и умственного развития."(С)
Пилигрим

Клуб: СКИФ
Оружие: ТОЗ-8, АКС

Сообщение Vincent » 25 июл 2013, 07:59

zbarik Очень познавательно, спасибо за такой подробный отчет.
Alexey Koshevoy
Изображение Panda club
Vincent

Клуб: Panda
Оружие: Benelli Supernova, Ruger 10/22 Carabine

Сообщение cornel » 25 июл 2013, 11:09

Удивлён представленными цифрами ЧСС. Спасибо за информацию.
cornel

Оружие: откуда?

Сообщение squid » 25 июл 2013, 20:38

cornel, тут нема чому дивуватись, ми дуже недооцінюємо завищення ЧСС під час звичних занять. От я регулярно додому пішки в гору ходжу, і лише після застосування кардіомонітору зрозумів, чому ефекту потрібного нема -- більш як 60% за часом були в зоні максимальних навантажень. Скоригував темп (щоб основний час у зоні фітнесу був), тепер менше втомлююсь і лишня вага потроху відступає.

Так що хай простенький, але кардіомонітор -- вкрай бажаний для будь-яких регулярних занять спортом (ну, якщо кому менше 20-25 років, то може не треба).
# Андрій Пopoxняк, СК "Практика"
squid
Модератор

Клуб: Практика
Оружие: 12к, 20к, 7.62х39, .223, .22LR

Сообщение zbarik » 28 июл 2013, 17:02

Викладаю для порівняння показники спокомп'ютера з Першості Києва.
За браком часу викладу все у скріншотах і дам коротке пояснення.
На одній картинці суммарні дані по основних показниках.
Далі графіки по частоті серцебиття, витратах енергії та частоті дихання і наостанок схема пересування по стрільбищу.
Заміри даних проводилися на прематчі з розігрівом. Чітко видно піки - проходження вправ.
Одна відмінність від матчу полягає в тому, що під час пре-матчу виникали паузи під час яких ми наводили марафет на вправах, а на матчі усе це більш сконцентровано.
Але! Максимальна частота серцебиття та максимальна швидкість руху на змаганнях вищі, ніж на тренуванні.

Загальні зведені показники
Изображение

Витрати енегрії
Изображение

Частота серцебиття
Изображение

Частота дихання
Изображение

Пересування
Изображение
Оранжевим кольором виділено ділянку з найвищими показниками швидкості, серцебиття та витрат енергії - це була перша вправа прематчу)
zbarik
Модератор

Клуб: КССК Практика
Оружие: Benelli SuperNova, Mossberg 590, СКС, Norinco-CQ

Сообщение BlackHawk76 » 28 июл 2013, 17:04

Ну это и понятно. Учитывается еще психологический фактор, который способствует повышению концентрации адреналина. У каждого по своему.
While we r flying, soldiers r still alive (c). Black Hawk helicopters
BlackHawk76

Вернуться в Тренировки