П’ятнадцятимільйонний народ, забутий в історії - К. Делямар

Ответить
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Pavlo Portianko
Сообщения: 1228
Зарегистрирован: 15 май 2012, 14:59

П’ятнадцятимільйонний народ, забутий в історії - К. Делямар

#1 Сообщение Pavlo Portianko » 28 апр 2016, 09:23

«Колискою Московії було криваве болото монгольського рабства, а не сувора слава епохи норманів.
А сучасна Росія є не що інше, як перетворена Московія.
<...> Московія була вихована і виросла в жахливій і брудної школі монгольського рабства.
Вона посилилася тільки завдяки тому, що стала virtuoso в мистецтві рабства.
Навіть після свого звільнення Московія продовжувала грати свою традиційну роль раба, який став паном.».

Карл Генріх Маркс - «Викриття дипломатичної історії XVIII століття»

Готуючи матеріали для оздоблення рубежів на матчі Українські рушниці, нам запропонували ось такий цікавий матеріал.

Петиція Казимира Делямара 1869 року до французького сенату.

Високоповажний Пане президент!

Високоповажні Панове сенатори!

Існує одна величезна держава, що обіймає пів-Європи і третину Азії і загрожує рівночасно Австрії, Туреччині, Персії, Індії та Китаю. Цією державою, що безперервно розширюється, є Російська імперія. Вона являє собою мозаїку народів, більшість з яких потерпає в ярмі, – через те, що утворилась вона внаслідок завоювань, які ставили один народ над іншими. Завойовницький народ – московити. Щодо поневолених народів, то їх перелік можна продовжувати без кінця. Згадаємо тільки русинів, литвинів і поляків, про яких буде мова у цій петиції. (...)


(...) Русини (зрештою, тільки їх раніше називали русами чи руськими) займали територію між Московщиною і власне Польщею, одначе в минулому столітті їх перемогли завойовники-московити, які присвоїли собі назву переможеного народу, щоб мати нібито правові підстави для свого вступу в завойовані володіння. Це стало причиною того, що руси й московити видаються тепер рівнозначними назвами, хоча насправді в історичному плані вони цілковито різні. Таке навмисне змішування назв дозволило московитам присвоїти собі історію русів!

Треба признати, що в Європі існує народ, забутий істориками – 15-мільйонний народ русинів, 12½ мільйонів під російським царем і 2½ мільйона під австро-угорською короною. Народ цей такий же чисельний, як населення Іспанії, втричі чисельніший за чехів, такий же чисельний, як усі підданці корони св. Стефана. Цей народ знищений? Звісно, ні! Він існує, має свою історію, відмінну від історії Польщі і ще більш відмінну від історії Московщини, він має свої традиції, свою мову, осібну від польської та московської, він має виразну осібність, за яку бореться. Значить, історики зобов’язані чітко відрізняти русинів від московитів і поляків, бо вони відрізнялися від них у минулому, як відрізняються від них і тепер.

Отож, ми домагаємось, щоб на основі навіть коротких доповнень у шкільних підручниках історії можна було розрізняти історію цих трьох окремішніх народів, щоб за цими народами знову закріпились їх власні назви з відповідної історичної доби, з тієї простої причини, що тільки власні назви поляків, русинів і московитів дозволять у нинішніх часах розрізняти між собою ці три народи. (...)


Повний текст http://zbruc.eu/node/47895P.S.

Коли шукав цитату К. Маркса побачив у вікіцитатнику розділ "Цитати, сенс яких істотно спотворюється при вилученні з контексту [ред]"

Релігія - це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу.
К. Маркс. До критики гегелівської філософії права. Введення (кінець 1843 - січень 1844 г.) - К. Маркс і Ф. Енгельс. Твори. Вид. 2-е. Т. 1, с. 415.

Останнє речення (про опіум для народу), ймовірно, є перефразування з записок німецького письменника Новалиса «Квітковий пилок» (Blüthenstaub), виданих в 1798 р в журналі «Атенеум» (Athenäum): «Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили ».

При цьому фраза набула поширення завдяки Ільфу і Петрову. Саме формулювання «опіум для народу» за змістом перетворило релігію із засобу, що використовується самим народом, в засіб, нав'язаний йому ворожими силами. Більш того, в XIX столітті опіум не вважали наркотиком, а використовували як звичайне болезаспокійливий засіб і навіть як заспокійливий засіб для немовлят.

Маркс мав на увазі, що релігія полегшує страждання народу. Детальніше див.


Блог про практичну стрільбу - http://ipsc-shooting.com/

Ответить

Вернуться в «Неформальное общение»